Kuigi ma pole viimase 10 aasta jooksul pokkerist kunagi päriselt eemal olnud, alustasin möödunud aastal uuesti “vihast mängu õppimise perioodi”, mis tähendas kogu senise mänguplaani muutmist. Kui heads up bumhunter sai lubada endale logelemist ja suurema energia sai kulutada halbada vastaste otsimiseks, siis selleks, et aastal 2017 full ringis või 6maxis kasvõi madalatel limiitidel konkurentsivõimeline olla, peab nägema üksjagu vaeva. Paljuski võlgnen viimase aasta arengud oma mängus erinevate abitarkvaradele. Seetõttu tuligi mõte kirjutada nendest lugude seeria.

10 aastat tagasi oli jagatav pokkeritarkus suuresti BRO SCIENCE. Tänapäeval ei ole no limit texas holdem küll veel lahendatud mäng, aga tänu solveritele üpris lähedal sellele. BRO SCIENCE’i vennad on nüüdseks bustod; aastal 2017 ei biidi Doyle Brunson online’s ühtegi mänguformaati mikrolimiitidest üles ja pinnal ujuvad tõesti ainult kõige suuremad töörügajad ja väsimatud õppijad.

Professionaalsest pokkerist on täielikult kadunud esoteeriline element, selles mõttes, et võimatu on jõuda online’s kõrgete limiitideni ja sinna pidama jääda, kui sa oled vanakooli ‘feel player’/’fiilismies’ ja sa ei tea midagi balansseeritud mängustrateegiast / su suurim argument mänguotsuste tegemisel on “mul on kõhutunne”. Kui su kõht või üldse mõni siseorgan või muu organ sinuga räägib ja annab sulle suurte finantsotsuste tegemisel igapäevaselt nõu, siis palun hoia ennast pokkerist väga kaugele ja otsi abi.

Kunagi ammu-ammu, esimese korraliku bankrolli ehitasin ma mängides täiesti pöörast ja pealtnäha arutut heads upi ning tehes seda tihti regularide vastu. Harva jõudsid mängitud käed riverini, sest tihtipeale flopis, aga hiljemalt turniks oli kogu raha potti uhatud. Aastal 2017 selline mängustrateegia kaugele ei vii, kui siis kiirkäigul bustolandi ainult… Aastad 10 tagasi aga – kuigi tänasel päeval megafish, siis toona 2-3 aasta jooksul saavutatud stabiilne winrate jääb igaveseks kättesaamatuks.

Aastal 2017 ei tohiks olla enam häbi kasutada iga võimalikku (aga lubatud) eelist, et oma mängu efektiivsemaks muuta, kasumimarginaale suurendada. Veel mõned aastad tagasi mainisid mõned vanema kooli kodumaised mängumehed, et nemad träkkereid ei kasuta ja see on nende meelest sohitegemine. Tänaseks ei ole enam varianti, et need mehed rahalaudades nl50 ja üles üldse midagi biidiks. Need on mehed, kes võtavad jahile püssi asemel kaasa puukulbi ja terava kivi. Või siis need, kes panevad oma autole kleepsu “Selles autos turvavööd ei kinnitata, vaid surrakse nagu mees”.

Tarkvara jutu sissejuhatuseks siis kõigepealt – ülalolev on minu 2017. aasta filtreerimata graafik mõõdetuna suurtes blindides. Et ei oleks juttu, et mida sa seletad siin, kuradi geront raisk, ei biidi ju.